15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

05.11.2018. 10:07
Poziv na predstavljanje: Stare lektire u novome ruhu
U okviru Informativnog utorka, CARNET će predstaviti 72 nove inačice e-Lektira koje su objavljene na istoimenom portalu. Predstavljanje će se održati u utorak, 6. studenoga 2018. godine, u 10 sati u prostoru Gradske knjižnice na Starčevićevom trgu 4.

31.10.2018. 12:50
Održan okrugli stol "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“
Prijevare putem interneta, računalne ucjene (ransomware), socijalni inženjering (phishing) i lažne vijesti (fakenews) samo su neke od tema o kojima se raspravljalo jučer na okruglom stolu "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“ u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, a u sklopu Europskog mjeseca kibernetičke sigurnosti.

25.10.2018. 12:17
Otvorene prijave na CUC 2018
Prijave na 20. CARNET-ovu korisničku konferenciju CUC 2018 su OTVORENE i traju do 5. studenoga u 23:59 sati.

Proslava 100. godišnjice dolaska salezijanaca u Rijeku i 25 godina djelovanja Salezijanske klasične gimnazije, s pravom javnosti
Autor: Janja Linardić, 12. 6. 2018.

Vrhunac proslave 100. godišnjice dolaska salezijanaca u Rijeku i 25 godina djelovanja Salezijanske klasične gimnazije, s pravom javnosti obilježen je posjetom vrhovnoga poglavara salezijanske družbe, desetog don Boscova nasljednika don Angela Fernandeza Artimea riječkoj salezijanskoj zajednici 25. i 26. svibnja 2018. godine.

Vrhovnog je poglavara na salezijanskom dvorištu uz prigodan program dočekalo četiristotinjak mladih iz Zagreba, Slavonije, Njemačke i, naravno, riječkih domaćina. Slijedila je akademija u Salezijanskoj klasičnoj gimnaziji kojoj su uz vrhovnog poglavara nazočili i riječki nadbiskup, provincijali hrvatske i slovenske provincije, župan Primorsko-goranske županije, zamjenik gradonačelnika i brojni drugi uglednici i uzvanici koji su uputili čestitke salezijancima za prigodne godišnjice, ali i zahvalnost za stogodišnje zauzeto djelovanje za mlade.

Uz združeni zbor SKG-a i MPZ-a „Rijeka – Sempre Allegro“ pod vodstvom profesorice Helge Dukarić Dangubić program su glazbeno obogatili i učenica prvog klasičnog razreda Medea Market Sindik i bivši učenik David Bebić. Učenici dramske družine pod vodstvom don Dragutina Detića i profesorica Mirjane Baždarić i Sunčane Martinčević nazočnima su ispričali Riječku salezijansku priču podsjetivši na najvažnije događaje i osobe tijekom 100 godina salezijanske prisutnosti u Rijeci.

Sljedeći je dan, 26. svibnja, don Artime uz nazočnost učenika i djelatnika blagoslovio novoizgrađeni dio Salezijanske klasične gimnazije čime ona konačno dobiva odgovarajući prostor za rad.

Svečanoj su misi uz salezijansku obitelj nazočili i brojni vjernici iz Rijeke. U propovijedi je vrhovni poglavar istaknuo da je snaga salezijanaca upravo u njihovu načinu rada – biti za druge, biti drugima blizu i primati ih otvorena i čista srca.

Nakon svete mise i svečane procesije s kipom Marije Pomoćnice vrhovni poglavar je nastavio radosno druženje s mladima oživotvorujući karizmu osnivača Salezijanske družbe svetog Ivana Bosca.

Sunčana Martinčević, prof.

Priloženi dokumenti: